Nar Kabuğunun Faydaları

Nar Kabuğunun Faydaları

Nar Kabuğunun Faydaları
Narın nar suyunun çok faydalı olduğunu biliyoruz ama bilmiyoruz ki narın kabuğu hepsinden çok daha faydalıdır.
narkabugu Nar Kabuğunun Faydaları

Nar Kabuğunun Faydaları

Gazi Üniversitesi Gazi Eğitim Fakültesi Kimya Eğitimi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. İbrahim Uslu, narın insan sağlığına faydalarının saymakla bitmeyeceğini, bu nedenle de bol bol tüketilmesi gereken bir meyve olduğunu söyledi.
BAĞIŞIKLIK SİSTEMİNİ DE GÜÇLENDİRİYOR

Tacıyla adeta meyvelerin kralı olan narın, her derde deva bir ilaç olduğunu ifade eden Uslu, ”Nar bağışıklık sistemini güçlendirerek, bizleri başta kanser olmak üzere pek çok hastalıktan da korumaktadır. İçerdiği flovanoidler, vitaminler, polifenoller, antosiyaninler, taninler vasıtasıyla kolesterol ve şekeri de dengeleyen özellikle hicaz narı, kalp ve damar sağlığımızı koruduğu gibi, kanser hücrelerinin de gelişmesini çok önemli orandaengellemektedir” dedi.

Nar kabuğunun ise Türk halkı tarafından hiç kullanılmadan çöpe atıldığına dikkati çeken Uslu, şöyle devam etti:
”Halbuki Çin’deki Instutute of hygiene and Environmental Medicine (HijyenEnstitüsü ve Çevresel Tıp Bilimi) kuruluşunun yaptığı son araştırmalaragöre, nar kabuğu, suyuna göre daha fazla oranda değerli bileşikler içermektedir. Yani nar suyu bir ilaç gibi sağlığımız için faydalıdır, ancak kabuğu suyundan daha fazla değerlidir. Nar kabuğu içinde bulunan ellagik asit, başta meme kanseri olmak üzere hemen hemen tüm kanser türlerini hem önleyici hem de iyileştirici faydalar sağlamaktadır.”

nar kabuğunun faydaları ibrahim saraçoğlu nar kabuunun faydalar nar kabuğunun faydaları nar kabuğunun faydaları ve zararları nar kabunub faydasi

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>